Технологія імпульсного ущільнення RIC, що була впроваджена в 90-х роках, є різновидом динамічного ущільнення, яка має обмежений вплив на сусідні будівлі.

Опис

Для виконання ущільнення пісків (рос. - уплотнение песков) технологією імпульсного ущільнення використовується гідравлічний молот, змонтований на екскаваторі. Молот, що має вагу від 5 до 12т, вільно скидають з висоти біля 1.2 м на круглу стопу діаметром 1.5м. Повторювані з частотою від 40 до 60 раз на хвилину удари занурюють стальну стопу, створюючи кратер.
Система управління, що розміщена в кабіні оператора, дає можливість контролювати процес занурення і реєструвати наступні параметри: глибина кратера, осідання стопи при кожному ударі, кількість ударів. Також система дозволяє змінювати висоту, з якої падає молот.

Перед динамічним ущільненням завжди виконується тестове випробування, під час якого виконується ущільнення для різних кроків з різною кількістю ударів. Потім досліджуються локальне ущільнення ґрунту і визначається оптимальний крок сітки і кількість ударів на один пункт. Найчастіше приймається в залежності від ґрунтів від 10 до 40 ударів на один пункт.

Застосування

Технологія імпульсного ущільнення є дуже ефективною в усіх видах незв’язних ґрунтів, особливо для ущільнення пісків (рос. - уплотнение песков) і щебенистих ґрунтів. Також може використовуватись на рекультивованих територіях, де є антропогенні ґрунти і небудівельні насипи. Найчастіше технологія RIC використовується в об’ємному будівництві: під фундаментними плитами/підлогами промислових і торгових залів, під важкими складами, резервуарами; в інфраструктурному будівництві: при підсилення основи різних доріг і автострад, під дорожніми і залізнодорожніми насипами, а також під паркінгами і аеродромними плитами. Великою перевагою методу є його мобільність, а також порівняно невеликі розміри обладнання, яке дозволяє виконувати праці в труднодоступних місцях (наприклад, в середині складського павільйону).

В залежності від виду ґрунту, водних умов і параметрів молота, ущільнення досягає 4.0-5.0м глибини.

Безпечна робоча відстань від існуючих будинків, для яких моніторинг не є обов’язковим, складає 50.0 м. Тоді шум, що генерується, не перевищує 90 дБ.