Технологія Тренчмікс з часом стає все більш популярною. Найчастіше використовується для створення протифільтраційних екранів, але також використовується для підсилення слабих ґрунтів.
Технологія належить до глибинного перемішування ґрунтів, подібного до DSM або Об’ємної стабілізації. Технологія також знаходить застосування при виконанні щільних екранів-бар’єрів для відходів при очищенні забруднених ґрунтів.

Опис

Панелі Тренчмікс товщиною 40 см виконуються за допомогою ланцюгової мішалки (тренчер), що занурюється в основу. Тренчер змонтований на гусеничній базі з рухомою фрезою, що працює за принципом ланцюгової пили. В процесі праці відбувається процес руйнування структури ґрунту з одночасною подачею розчину (найчастіше цементного). Після перемішування створюються панелі з однорідного цементоґрунтового композиту. Завдяки робочому процесу перемішування одночасно з рухом машини з’являється грунтоцементна панель, довжина якої залежить тільки від можливостей переміщення машини. Якість виконаної панелі і її параметри залежать від швидкості перемішування, кількості доданого розчину та швидкості переміщення машини в залежності від ґрунтових умов.
Машина для виконання Тренчмікс обладнана системою управління і реєстрації. Вона складається з розміщеного в кабіні оператора монітора з комп’ютером, що пов’язаний до реєстраційних датчиків. Система управління дозволяє контроль праці в режимі онлайн, а також електронну реєстрацію параметрів панелі, що виконується. Система дозволяє контролювати наступні параметри:

  • моніторинг під час роботи і реєстрація витрат цементного розчину,
  • автоматична зміна подачі і об’єму розчину,
  • глибина перемішування,
  • тиск гідравлічного масла в системі.

Trenchmix

Застосування

Панелі Тренчмікс можуть з успіхом використовуватись, як підсилення ґрунту під лінійні конструкції, незалежно від ґрунтових умов. Товщина панелі залежить від обладнання (звичайно 0,4м), а система забезпечує занурення фрези на максимальну глибину від 10м до 15м. Цифрова модель, що знаходиться нижче, показує фрагмент насипу, що встановлено на панелях Тренчмікс, а також вигляд панелі через кілька днів після виконання. Так було виконане підсилення ґрунту на трасі S-19 в Польщі.

                    

TRNX w remediacji

TRMX we wzmocnieniu podłoża