Розширююча ін’єкція полягає на закачуванні в ґрунт водоцементного розчину з відповідним тиском. Колони, що виконуються цим методом, можуть мати різні діаметри, в залежності від параметрів ґрунтової основи, що робить цю технологію дуже продуктивною, особливо в ґрунтах, що мають багато шарів.

Опис технології

Розширююча ін’єкція полягає на закачуванні в ґрунт водоцементного розчину з відповідним тиском. Колони, що виконуються цим методом, можуть мати різні діаметри, в залежності від параметрів ґрунтової основи, що робить цю технологію дуже продуктивною, особливо в ґрунтах, що мають багато шарів.
Розширююча ін’єкція складається з наступних виробничих процесів:
• Занурення розширюючої штанги – кінцівка штанги заглиблюється до проектної глибини, розпихуючи ґрунт на сторони;
• Ін’єкція – виконується в два етапи: ін’єкція свердловини найчастіше переходить в розширюючу ін’єкцію, що виконується з відповідньо високим тиском (1-7 МПа), призводить до появи брил різного об’єму. Додатково ін’єкція виконує ущільнення оточуючих ґрунтів завдяки їх розпиханню в сторони. Сам процес виконується до моменту отримання відповіднього тиску розчину;
• Підйом шанги – під час поступового підтягування штанги виконується ряд одиночних брил розчину, що прилягають одна до другої та створюють ін’єкційну колону.

aaaaaaa

До виконання підсилення основи в технології колон ISR використовуються ін’єкційні насоси з спеціально приготовленим розчином відповідньої пластичної консистенції. До початку ін’єкційних робіт слід зробити польові випробування для визначення таких технологічних параметрів: об’ємна пропорція для всіх складових розчину, максимальний тиск перекачування розчину, час ін’єкції та сітка робочих пунктів. Під час виконання робіт відбувається моніторинг розчину, що закачується. Запис даних буріння і параметрів ін’єкції – це ефективний інструмент контролю якості.

isr

Застосування

Технологія може використовуватись в тих місцях, де від поверхні ґрунту залягають ґрунти з середніми або добрими параметрами, а під ними знаходяться ненесучі ґрунти. Класично метод використовується для ущільнення незв’язних ґрунтів в неущільнему стані (пісок, щебенистий ґрунт), але застосовується також в ґрунтах зв’язних, органічних та антропогенних, створюючи елементи великої несучої здатності і жорсткості. Колони можуть бути використані також в водонасичених ґрунтах. Метод розширюючої ін’єкції використовується під фундаментами існуючих будинків, коли необхідно збільшити несучу здатність основи або обмежити осідання, під фундаменти спеціальних будівель в місцях, де є великий ризик випливу ґрунту, як жорсткі заповнюючі елементи, де є наявні каверни і порожнини. З уваги на дуже низький рівень вібрації в процесі виконання робіт, технологія ISR може використовуватись поблизу існуючих будинків. Коли немає необхідності використовувати розширюючу ін’єкцію на всю довжину колони, можна обмежити її місцями, де наявні ненесучі ґрунти.

Діаметр колон найчастіше не є постійним на всю глибину колони і залежить від параметрів підсилюваного шару ґрунту, тиску розчину і штанги/шнеку, що використовується. Колони виконуються до глибини 22.0м і найчастіше розміщуються в квадратному розставі з кроком 1.50-3.50м.