Посадка приміщень складів, невеликих житлових будинків, конструкцій паркінгів, а також промислових підлог підштовхнули до пошуку нових технологій підсилення ґрунтової основи, які, окрім забезпечення проектних умов, дають змогу швидко і економічно реалізовувати невеликі конструкції. Податні колони Менард MSC запевняють ці вимоги, що призводить до того, що кожен раз вони стають продуктивним доповненням до технологій колон бетонних, щебеневих, цементних чи вапняних.

Переваги технології MSC

Колони MSC належать до групи технологій без вибуру ґрунту під час виконання робіт, оскільки ґрунт розпихується шнеком в сторони при бурінні. Для їх виконання використовується спеціальна стальна труба, яка під’єднується до бурової машини через вібратор. Вага бурового обладнання, вібрація, а також сила дотиску споводують занурення в ґрунт труби на проектну глибину. Після досягнення заданої глибини трубу починають підтягувати при одночасній подачі відповідно підібраного розчину. В результаті отримуємо композит ґрунту і колон, що співпрацюють як єдиний масив підвищеної несучої здатності. Процес влаштування колон майже не призводить по ушкоджень поверхні ґрунту, а вібрація в вертикальному напрямку малої частоти не впливає на оточуючі будинки, навіть при праці у безпосередній близькості до сусідньої забудови. Продуктивність праці доходить до кількасот погонних метрів в зміну.
Під час влаштування колон MSC реєструються такі параметри колон: глибина виконання, споживання розчину або споживання енергії вібратором. Активний аналіз параметрів буріння дає можливість постійного контролю якості виконання колон, а також перевірки ґрунтових умов в даному місці.

msc

Застосування

Технологія MSC має дуже широке і економічно обґрунтоване застосування у випадку наявності шарів органічних ґрунтів (торфів, намулів), а також зв’язних ґрунтів з ступенем пластичності IL>0,6 і товщиною до 6.0м. З уваги на можливість виконання колон MSC з малим кроком, метод широко застосовується при підсиленні промислових підлог, дозволяючи економічно їх армувати. Технологія застосовується також для підсилення ґрунту під паркінги, тротуари, дороги, особливо коли маємо справу з низькими насипами або при відсутності можливості створювати відповідний розподільчий шар ґрунту.

Зазвичай для формування тіла колони використовується розчин (цементний, вапняний, цементно-вапняний з домішками попілу або поліпшений цементно-піщаною або цементно-вапняно-піщаною сумішшю), параметри якого підбираються згідно з проектними вимогами. Діаметр колони зазвичай становить 0.15-0.30м, в залежності від стану підсилюваних ґрунтів та їх деформативності. Найчастіше крок колон приймається від 1.0м до 2.5м, з розміщенням прямокутним або трикутним.