Метод колон DSM був винайдений в Японії в 70-х роках, з тієї пори здобуває все більшу популярність на світі, як ефективний і економічний метод підсилення ґрунтової основи недостатньої міцності. Кількість випробувань і проведених тестів, а також використань цієї технології призвели до її широкого застосування також в Польщі. Постійно триває праця над вдосконаленням процесу перемішування ґрунту, підбором оптимального в’яжучого та збільшенням діаметру колон.

Опис технології

Технологія DSM основана на концепції покращення міцнісних якостей ґрунту перемішуванням їх з підібраним в’яжучим (наприклад, цементним розчином, цементно-вапняним , бентонітовим). Грунтоцемент, створений таким чином, характеризується високими міцнісними та деформаційними параметрами. Глибинне перемішування ґрунту (DSM) полягає на введенні в ґрунтову основу бурової штанги спеціальної конструкції, яка знищує структуру ґрунту, а також перемішує його з розчином, що подається. Для стандартних рішень використовуються мішалки, які складаються з бурової штанги і поперечних балок. Весь процес від моменту занурення мішалки до закінчення формування колони спрощується подачею цементного розчину через сопла, що знаходяться на кінці бурової штанги. Фаза формування колони наступає після досягнення проектної глибини і найчастіше відбувається в кілька етапів, під час яких мішалка підтягується і занурюється, забезпечуючи рівномірне перемішування розчину з ґрунтом і створення колони з однорідного матеріалу. У випадку праці колон на згинання або розтягування їх можна армувати, найчастіше занурюючи армування в нещодавно виконану колону.

dsm

Застосування

Колони DSM можуть бути з успіхом використані як підсилення під фундаменти складів, опор мостів, фундаменти вітрових електростанцій, огородження котлованів та багато інших. Всюди, де знаходяться пилуваті та пластичні ґрунти, використання цієї технології дає добрі результати. Найчастіше використовується діаметр 0.8м, запевнюючи занурення мішалки на максимальну глибину до 20м.

З уваги на відсутність переміщень ґрунту, а також відсутність вібрації під час формування колон, ця технологія ідеально підходить для підсилення ґрунтової основи біля існуючих будинків чи комунікацій. Розміщення колон може бути різне і залежить від величини навантажень, що передаються на колону, а також допустимих осідань конструкції.
В органічних і водонасичених ґрунтах існує можливість виконання колон DSM «сухим методом», де водоцементний розчин заміняється сухою сумішшю (вапно або цемент).
Грунтоцементні палі DSM можуть працювати як огородження котлованів, якщо їх заармувати сталевим профілем.