На початку 90-х років фірма Менард запатентувала технологію бетонних безвибурних паль СМС (Controlled Modulus Columns), що виконуються без вибуру ґрунту. Швидкість виконання, відсутність бурового шламу, невеликі осідання – це деякі переваги, що відрізняють безвибурні палі СМС від інших технологій. Додатково, з уваги на відносно велику несучу здатність, СМС швидко стали економічною альтернативою іншим видам паль. Сьогодні в фірмі Менард технологія СМС є однією з найкращих технологій, перевіреною на всьому світі, що дозволяє використовувати її оптимально і безпечно.

Опис технології

Спеціально запроектований шнек, що встановлений на буровій машині з великим обертовим моментом і великим вертикальним притиском, переміщає ґрунт від осі свердловини. Після «втискання» ґрунту у стінки свердловини шнеком виконується подача бетонної суміші під тиском. Суміш підбирається таким чином, щоб досягти відповідної жорсткості колони в залежності від оточуючого ґрунту. В результаті отримуємо композит ґрунту і колон, що працюють як один масив збільшеної несучої здатності. Процес виконання паль не призводить до ушкоджень поверхні ґрунту і не генерує небезпечної для оточення вібрації. Продуктивність праці становить кількасот погонних метрів колон на зміну. Під час буріння реєструються параметри виконання колон, що дає можливість постійно контролювати стан ґрунту в даному місці. Результатом моніторингу є паспорти буріння, в яких є інформація о профілю колони, витратам енергії під час буріння, а також обертовому моменті шнеку. Під рівномірно навантаженими конструкціями, такими як дорожні насипи або фундаментні плити, виконується розподільчий шар, який рівномірно передає навантаження від конструкції на голови колон, одночасно зменшуючи сили, що викликають продавлювання. Розподільчий шар виконується з добре ущільненого незв’язного матеріалу з параметрами, що потребують тип конструкції та ґрунтові умови. В деяких випадках цей розподільчий шар необхідно армувати (решітки, геосітки), що значно покращує співпрацю підсиленого ґрунту з конструкцією.
cmc

Застосування

Палі СМС можна використовувати в різних ґрунтових умовах. Технологія виправдовує себе в неущільнених пісках, м’якопластичних глинах, органічних ґрунтах (торф, намул) з вологістю вище 100%, а також в антропогенних ґрунтах (неконтрольовані насипи, звалища).

Довжина паль СМС залежить від величини проектних навантажень та допустимих осідань, що впливає на довжину анкеровки в несучих ґрунтах. Всі види невисоких просторових будівель, інфраструктурних і спеціальних конструкцій можуть використовувати цю технологію для підсилення основи на відміну від безпосередньої посадки.
В залежності від навантажень на колони підбирають їх параметри:
• діаметри від 0.25 до 0.6м, застосовуючи відповідні шнеки,
• розташування (крок), найчастіше від 1.2м до 2.5м, використовуючи прямокутне або трикутне розміщення колон.