Метод вакуумної консолідації MV, опрацьований и введений в кінці 80-х років минулого сторіччя фірмою Менард. Технологія є альтернативним рішенням проблеми слабої ґрунтової основи в порівнянні з класичною консолідацією тимчасовим насипом з вертикальними дренами.

Опис

Метод вакуумної консолідації MV, опрацьований и введений в кінці 80-х років минулого сторіччя фірмою Менард, призвів до ефективного використання вакуумних насосів для прискорення компресії слабих ґрунтів. Ця технологія є альтернативним підсиленням слабої ґрунтової основи в порівнянні з класичною консолідацією за допомогою вертикальних дренів і додатковим насипом.
Важливим моментом є встановлення вимірювальних приладів – п’єзометрів, інклінометрів, манометрів, а також реперів. Це дозволяє робити постійний моніторинг процесу консолідації. Відкачування закінчується в момент досягання проектних осідань або закладених параметрів (пористість, міцність на зріз).
Метод вакуумної консолідації вимагає часу – звичайно весь процес займає біля 6 місяців. Цей час не залежить великою мірою від параметрів ґрунту, як у випадку класичного методу, але від справності технологічного обладнання. Практика показує, що при відповідньому плануванні процесу застосування технологія MV не збільшує загальний час будівництва.

Застосування

Обсяг застосування вакуумної консолідації MV дуже широкий, починаючи від доріг, автострад і підсилення ґрунтів під різного роду резервуари (палива, сипучих матеріалів) до конструкцій великої площі, таких як аеродромні резервуари або портові контейнерні термінали.

Цей метод часто виступає альтернативою фундаментам глибокого залягання, особливо коли в основі є водонасичені органічні ґрунти товщиною більше 25.0м на великих поверхнях. Технологію MV, крім органічних ґрунтів (торфи, намули) можна успішно використовувати в м’якопластичних глинах при товщині ненесучих ґрунтів до 30.0м. Максимальне навантаження, що передається на сконсолідований ґрунт (після його дренажу) напряму залежить від його виду, ступеню консолідації, та характеру праці конструкції.
Розглядаючи з технічної і економічної сторін, використання вакуумної консолідації слабих ґрунтів призводить до дешевих і безпечних рішень.