Універсальність, простота, висока продуктивність, а також поміркована вартість дали можливість технології CFA (або буроін'єкція) стати одним з найбільш популярних рішень для використання їх як пальові фундаменти (рос. - свайные фундаменты).

Опис технології

Буроін'єкційні палі  (рос. - сваи) CFA виконуються за допомогою безперервного на всю довжину шнеку, який забурюється на всю глибину палі. Суть методу полягає в конструкції спеціального шнеку і технології процесу виконання. В центральній частині шнеку знаходиться трубопровід, закритий під час занурення і відкритий під час підйому шнеку. Таке рішення дає можливість безперервного влаштування паль. Одночасно в процесі підйому відбувається підйом ґрунту/шламу на поверхню ґрунту. Спеціально підібрана бетонна суміш, з відповідною консистенцією і заповнювачем, щільно заповнює простір під шнеком. Перекачування бетону відбувається з тиском 200-400кПа. Швидкість підйому шнеку, а також бетонна суміш під тиском забезпечують стійкість стінок свердловини під час влаштування колон. Найчастіше ця технологія використовується як пальові фундаменти (рос. - свайные фундаменты), коли відразу після заповнення свердловини бетоном встановлюється армування у вигляді армокаркасу або сталевого профілю. Формування тіла палі відбувається з певним надлишком, який усувається разом з піднятим на шнеку шламом, найчастіше до монтажу армування. Параметри паль CFA, такі як довжина, витрати бетону, час виконання колони автоматично реєструються і підлягають постійному контролю оператора.

cfa

Застосування

Палі CFA можна використовувати в різних ґрунтах. Технологія с успіхом використовувалась в важких для буріння ґрунтових умовах: в незв’язних ґрунтах (щільних пісках) та зв’язних ґрунтах (напівтвердих глинах). Слід уникати використання цієї технології в слабих незв’язних ґрунтах, а також органічних ґрунтах з вологістю вище 100%. Високі будинки, що передають великі навантаження на основу, інженерні об’єкти, гідротехнічні та промислові споруди – це головні об’єкти використання цієї технології. Часом, з уваги на існуючі ґрунтові умови (складні для буріння шари), цю технологію використовують також під дорожніми насипами, а також об’єктами на великій площі.
В залежності від навантажень від конструкції підбираються:
• діаметри – використовують шнеки від 0.4м до 1.20м;
• довжина – від 10 до 30м;
• розстав – найчастіше від 1.2 до 3.5м, використовуючи прямокутне або трикутне розміщення колон/паль.